МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ІНФОРМУЄ

Що передбачає другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває?

25 липня 2018 року Президент України підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває № 8296, № 8295, № 9294.

Вже за 30 днів після офіційної публікації Законів більшість їх норм вступають в дію на користь українських дітей та відповідальних батьків. Протягом цих 30 днів Уряд та Міністерство юстиції України розроблять всі необхідні підзаконні акти задля того, щоб з першого дня дії норм Законів #ЧужихДітейНеБуває українські діти та їхні батьки змогли використовувати розроблені новації на практиці.

Внесені зміни до законодавства відтепер передбачають дієвий механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів, посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Прийняті законодавчі акти гарантують гідне фінансове утримання дітей, які проживають в неповних сім’ях, запроваджують систему мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції.

Також серед новацій:

• Система додаткових фінансових санкцій до неплатників аліментів у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.

• Система автоматизованого арешту коштів боржників.

• Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

• Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

• Особи, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів по сплаті аліментів перед дітьми більше 6 місяців.

• Звільнення чиновників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 12 місяців.

• Застосування обмежень Законів #ЧужихДітейНеБуває до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

ПОРЯДОК виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку

Урядова постанова № 329 від 22 квітня 2020 року (якою затверджено відповідний Порядок) набрала чинності 5 травня.

16:27:53 07.05.2020