Інформація про права учасників АТО

Дата: 17.10.2019 11:27

#ПраваЗахисників: як отримати земельну ділянку

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для:

- особистого селянського господарства – до 2 га;

- ведення садівництва – до 0,12 га;

- будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: у селах – до 0, 25 га, в селищах – до 0,15 га, в містах – до 0,1 га;

- індивідуального дачного будівництва – до 0,1 га;

- будівництва гаражів – до 0,01 га.

Скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Як отримати земельну ділянку?

Оберіть земельну ділянку

Оберіть з ділянок, позначених білим кольором на сторінці http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Перевірте, чи земельна ділянка вільна – зверніться до територіальних управлінь Держгеокадастру або до сільської, селищної, міської ради за місцем розташуванням ділянки.

Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки

Підготуйте документи:

- клопотання довільної форми із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів, графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

- погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб};

- копію посвідчення УБД / копія довідки про участь в АТО (ООС) / витяг з наказу;

- копію паспорта;

- копію ідентифікаційного номера.

Зверніться із документами до уповноваженого органу:

- з земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;

- з земель державної власності – до районних держадміністрацій;

- сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування – до територіальних органів Держгеокадастру.

Розробіть та погодьте проєкт землеустрою

Оберіть землевпорядну організацію, укладіть договір про розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Строк виготовлення проєкту – до 6 місяців. Погодьте проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки: місцевим управлінням Держгеокадастру; місцевим відділом архітектури та містобудування; іншими організаціями (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології) в окремих індивідуальних випадках. Висновок про погодження додається до проєкту землеустрою.

Оформіть права на земельну ділянку

Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер. Отримайте рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність:

- комунальної власності – до сільської, селищної, міської ради;

- державної власності – районної адміністрації;

- сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування – територіальних органів Держгеокадастру.

Зареєструйте право власності на земельну ділянку у державного реєстратора прав або нотаріуса.

Чи можливо отримати грошову компенсацію замість отримання земельної ділянки?

Наразі в Україні на законодавчому рівні відсутній механізм отримання грошової компенсації замість виділення земельної ділянки, якщо таке виділення неможливе у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок у обраному вами регіоні. Однак на регіональному рівні в деяких містах України (зокрема і в м. Тернопіль) місцевими радами були прийняті рішення про можливість грошової компенсації за ділянку для індивідуального житлового будівництва учасникам АТО/ООС та сім’ям загиблих бійців.