Спалювати опале листя ЗАБОРОНЕНО!

Дата: 29.09.2020 09:45

Спалювати опале листя ЗАБОРОНЕНО!

Спалювати опале листя заборонено законом через ризик загоряння, що може створити загрозу життю та здоров’ю людей, забруднення атмосферного повітря і зниження родючості ґрунтів. Тож, окрім адміністративної, українським законодавством передбачена й кримінальна відповідальність за випалювання рослинного світу .

• За такі дії правопорушник може не лише сплатити кругленьку суму штрафу, а й потрапити за ґрати на строк аж до років

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом в Україні караються:

штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);

обмеженням волі на строк від 2 до 5 років;

позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:

позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.